ترمووود چیست؟ نمای بیرونی ساختمان‌های خود را چگونه زیباتر کنیم؟

ترمووود
شناسهٔ خبر: 4226328 - 

از سال‌های بسیار دور بشر به این مطلب پی‌برده بود که سوزاندن و نیم سوز کردن چوب مقاومت آن را مقابل بسیاری از عوامل جوی در محیط‌های بیرونی افزایش چشمگیر می‌دهد.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، در این راستا تحقیقات بسیار گسترده در کشور های مختلف در این زمینه آغاز شد. کشور فنلاند با بکارگیری روش‌های مهندسی و فراوری مناسب پس از سال‌ها تحقیقات و آزمایش عمر و دوام چوب‌ها را افزایش داد و با  تیمار حرارتی چوب، به روش ترمو وود (THERMO WOOD) دست یافت.

در این روش عمده خصوصیات منفی چوب تقریبا از بین می‌روند و از هرگونه جانور میکروسکوپی و حشرات پاک و در مقابل سرما، گرما، بارندگی، رطوبت، حشرات و هرگونه تغییر شکل در محیط‌های بیرونی و داخلی مقاوم می‌شود.

گونه‌های سوزنی این محصولات برای استفاده در نمای ساختمان، اجزای داخل ساختمان، اتصالات در محیط خشک، مبلمان داخل، سونا، اجزای درب و پنجره و گونه های پهن برگ برای اتصالات در هر آب و هوا، مبلمان، کف پوش، سونا و مبلمان فضای سبز توصیه به‌کار می‌رود.

مهدی یارمحمدی مدیرعامل شرکت پارند رستار با بیان اینکه شرکت فنلاندی SLP (Suomen Lampopuu) تولید کننده چوب‌های Thermo wood در رده نرم چوب‌ها و سخت چوب‌ها جزء اولین تولیدکنندگان در دنیا است، گفت: این شرکت تنها تولید کننده ترمووود عضو سازمان بین المللی WPA بوده که حجم تولید آن سالیانه معادل ۳.۷۵۰.۰۰۰ متر مربع است.

وی با بیان اینکه شرکت پارند رستار نماینده انحصاری شرکت SLP فنلاند در ایران و خاورمیانه است، افزود: بر اساس آمار منتشره توسط واحد برنامه‌ریزی شرکت SLP فنلاند، حدود ۱۵% (دقیقا ۱۴.۷۳٪) از تولیدات این کارخانه در سال ۲۰۱۶ توسط شرکت پارند رستار در ایران توزیع شده است.

مدیرعامل این شرکت ادامه داد: زنجیره پخش شرکت SLP فنلاند در سراسر ایران شامل بیش از ۲۰۰ کانال پخش تحت عنوان عاملیت فروش و اجرا در استان‌ها و شهرستان‌های ایران و بیش از ۲۵ کانال پخش در سراسر تهران بزرگ نشان از گستردگی عملکرد این شرکت در سراسر ایران دارد.

وی با بیان اینکه  اخذ پایان کارساختمان از ابتدای دیماه ۱۳۹۶ و به تائید سازمان شهرداری منوط به ارائه گواهینامه واکنش برابر آتش برای نمای ساختمان‌ها شده، افزود: در این راستا شرکت پارند رستار (نماینده انحصاری SLP  فنلاند در خاورمیانه) به‌عنوان اولین و تنها شرکت دارنده گواهینامه چوب وارداتی فرآوری شده با گرما تولید شرکت (SLP (Suomenlampopuu فنلاند، محافظت شده با رنگ کندسوز TEKNOS، دارای طبقه C واکنش برابر آتش (الزام دریافت پایان کار) در ایران در حوزه مصالح چوب و فراوردهای چوبی درصنعت ساختمان قابل استفاده در نمای بیرونی ساختمان را دارا هستند که این مهم نشان از کیفیت و اصالت این محصول دارد.

قابل ذکر است طبق آمار منتشره از گمرک ایران بیش از ۷۰٪ چوب ترمووود وارد شده به کشور از ابتدای شهریورماه ۱۳۹۵ تا ابتدای شهریورماه ۱۳۹۶ از برند SLP فنلاند و توسط شرکت SLP ایران بوده است.

مدیرعامل شرکت پارند رستار تصریح کرد: دپارتمان قوی طراحی مهندسی با حضور ۹ آرشیتکت مجرب، انبارش بی نظیر بالای ۳۰ هزار متر مربع در سه انبار در حومه تهران با امکان بازدید، تحویل ۲۴ ساعته، و امکان ارائه گواهی مبداء از کشور فنلاند و دپارتمان کیفیت جزو نقاط تمایز این شرکت و حضور قدرتمند در بازار می باشد، که اطمینان خاطر بیشتری را برای مشتریان فراهم می‌آورد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت بسیار بالای رنگ مورد استفاده در ترمووود به خصوص در فضای بیرونی و همچنین نیاز به مقاومت آن در برابر شرایط جوی و از همه مهم تر اشعه UV آفتاب، این شرکت نمایندگی انحصاری شرکت TEKNOS و SLP DURABLE COLOR فنلاند را که مورد تائید انجمن بین‌المللی ترمووود بوده، نیز اخذ کرده است.

یارمحمدی با بیان اینکه این شرکت با در اختیار داشتن سه برند مطرح دنیا، یعنی TEKNOS , SLP و SLP DURABLE COLOR  در کنار هم، ترکیب منحصر به فردی را برای ارائه به مشتریان عزیز ایجاد کرده، گفت: گارانتی منحصربه فرد ۳۵ ساله شرکت، رنگ‌های بادوام SLP DURABLE COLOR و همچنین ارائه بیمه نامه ۱۰ ساله کیفیت، نشان اطمینان از کیفیت بالای محصولات شرکت SLP ایران است.