از سالهای بسیار دور بشر به این مطلب پی برده بود که سوزاندن و نیم سوز کردن چوب مقاومت آن را در مقابل بسیاری از عوامل جوی در محیطهای بیرونی افزایش چشمگیر می دهد و در این راستا تحقیقات بسیار گسترده در کشور های مختلف در این زمینه آغاز شد.

از سالهای بسیار دور بشر به این مطلب پی برده بود که سوزاندن و نیم سوز کردن چوب مقاومت آن را در مقابل بسیاری از عوامل جوی در محیطهای بیرونی افزایش چشمگیر می دهد و در این راستا تحقیقات بسیار گسترده در کشور های مختلف در این زمینه آغاز شد.

کشور فنلاند با بکارگیری روش‌های مهندسی و فراوری مناسب پس از سالها تحقیقات و آزمایش عمر و دوام چوب‌ها را افزایش داد و با تیمار حرارتی چوب، به روش ترمو وود (THERMO WOOD) دست یافت.

در این روش عمده خصوصیات منفی چوب تقریبا از بین می روند و از هر گونه جانور میکروسکوپی و حشرات پاک و در مقابل سرما، گرما، بارندگی، رطوبت، حشرات و هر گونه تغییر شکل در محیط های بیرونی و داخلی مقاوم می شود.

گونه های سوزنی این محصولات برای استفاده در نمای ساختمان، اجزای داخل ساختمان، اتصالات در محیط خشک، مبلمان داخل، سونا، اجزای درب و پنجره و گونه های پهن برگ برای اتصالات در هر آب و هوا، مبلمان، کف پوش، سونا و مبلمان فضای سبز توصیه بکار می رود.

مهدی یارمحمدی مدیرعامل شرکت پارند رستار با بیان اینکه شرکت فنلاندی SLP (Suomen Lampopuu) تولید کننده چوبهای Thermo wood در رده نرم چوبها و سخت چوبها جزء اولین تولیدکنندگان در دنیا می باشد گفت: این شرکت تنها تولید کننده ترمووود عضو سازمان بین المللی WPA بوده که حجم تولید آن سالیانه معادل 3.750.000 متر مربع است.

وی با بیان اینکه شرکت پارند رستار نماینده انحصاری شرکت SLP فنلاند در ایران و خاورمیانه می باشد افزود: بر اساس آمار منتشره توسط واحد برنامه ریزی شرکت SLP فنلاند، حدود 15% (دقیقا 14.73٪) از تولیدات این کارخانه در سال 2016 توسط شرکت پارند رستار در ایران توزیع شده است.

یارمحمدی ادامه داد: زنجیره پخش شرکت SLP فنلاند در سراسر ایران شامل بیش از 200 کانال پخش تحت عنوان عاملیت فروش و اجرا در استانها و شهرستانهای ایران و بیش از 25 کانال پخش در سراسر تهران بزرگ نشان از گستردگی عملکرد این شرکت در سراسر ایران دارد.

وی با بیان اینکه اخذ پایان کارساختمان ازابتدای دیماه 1396 و به تائید سازمان شهرداری منوط به ارائه گواهینامه واکنش دربرابرآتش برای نمای ساختمان ها شده است افزود در این راستا شرکت پارند رستار ( نماینده انحصاری SLP فنلاند در خاورمیانه ) بعنوان اولین و تنها شرکت دارنده گواهینامه چوب وارداتی فرآوری شده با گرما تولید شرکت (SLP(Suomenlampopuu فنلاند،محافظت شده با رنگ کندسوز TEKNOS، دارای طبقه Cواکنش در برابر آتش (الزام دریافت پایان کار) در ایران در حوزه مصالح چوب و فراوردهای چوبی درصنعت ساختمان قابل استفاده در نمای بیرونی ساختمان را دارا میباشد. که این مهم نشان از کیفیت و اصالت این محصول دارد . قابل ذکر است طبق آمار منتشره از گمرک ایران بیش از 70٪ چوب ترمووود وارد شده به کشور از ابتدای شهریور 1395 تا ابتدای شهریور 1396 از برند SLP فنلاند و توسط شرکت SLP ایران بوده است .

مدیرعامل شرکت پارند رستار تصریح کرد: دپارتمان قوی طراحی مهندسی با حضور 9 آرشیتکت مجرب، انبارش بی نظیر بالای 30 هزار متر مربع در سه انبار در حومه تهران با امکان بازدید، تحویل 24 ساعته، و امکان ارائه گواهی مبداء از کشور فنلاند و دپارتمان کیفیت جزو نقاط تمایز این شرکت و حضور قدرتمند در بازار می باشد، که اطمینان خاطر بیشتری را برای مشتریان فراهم می آورد.

وی اظهار داشت: با توجه به اهمیت بسیار بالای رنگ مورد استفاده در ترمووود به خصوص در فضای بیرونی و همچنین نیاز به مقاومت آن در برابر شرایط جوی و از همه مهم تر اشعه UV آفتاب، این شرکت نمایندگی انحصاری شرکت TEKNOS و SLP DURABLE COLORفنلاند را که مورد تائید انجمن بین المللی ترمووود می باشد، نیز اخذ کرده است.

یارمحمدی با بیان اینکه این شرکت با در اختیار داشتن سه برند مطرح دنیا، یعنی TEKNOS , SLP و SLP DURABLE COLOR در کنار هم، ترکیب منحصر به فردی را برای ارائه به مشتریان عزیز ایجاد کرده است افزود: گارانتی منحصربه فرد 35 ساله شرکت ، رنگهای بادوامSLP DURABLE COLOR و همچنین ارائه بیمه نامه 10 ساله کیفیت، نشان اطمینان از کیفیت بالای محصولات شرکت SLP ایران می باشد.